Ścieżki kariery
Lata w oczekiwaniu na awans? To nie u nas! Kadra kierownicza to osoby z awansu wewnętrznego. Tu naprawdę sukces firmy przekłada się na pracujących w niej ludzi. Zobacz przykłady :-)
Paweł Rybak
Prezes zarządu

Rozpocząłem swoją karierę w Sunrise System w 2005 roku … od bezpłatnej praktyki. Wówczas była to jeszcze mała, ale już prężna i poukładana firma, o dużych ambicjach. Dziś piastuję funkcję Prezesa Zarządu.

Przejście tej ścieżki zajęło mi 7 lat – zostałem szefem ponad 100-osobowej wówczas organizacji tuż po 30-stce.

To, co od samego początku doceniałem jako pracownik, to dobra atmosfera, brak dress code’u i – najważniejsze – ocenianie pracownika wg faktycznego zaangażowania w pracę i podnoszenie kwalifikacji. Napęd mojej karierze dało przede wszystkim wsparcie moich mentorów i docenianie przez nich pomysłów (na początku przecież skromnego praktykanta), z możliwością ich przetestowania. Moje propozycje, np. na zautomatyzowanie systemu, sprawdziły się, potem przyszły kolejne idee, które po wdrożeniu przyniosły firmie odczuwalne korzyści.

Oceniając przebytą drogę wiem, że bez praktyki na tzw. szeregowych stanowiskach nie nabyłbym nigdy kompetencji do zarządzania firmą i wyznaczania jej kolejnych celów strategicznych - doświadczenie pozycjonera czy handlowca dało mi więcej niż studia Executive MBA, które kończyłem w międzyczasie.

Z perspektywy czasu, mogę śmiało powiedzieć, że dzisiejszy sukces firmy zawdzięczamy wszystkim naszym pracownikom. Cieszę się, że jako Prezes w osiąganiu misji firmy mogę liczyć na zgrany zespół i menedżerów, z których wielu jest związanych z Sunrise System podobnie jak ja – od lat.

Na pewno ważne jest to, że na każdym stanowisku w Sunrise System mamy czas na życie rodzinne i swoje pasje. Moją jest nurkowanie i sportowa rywalizacja z samym sobą o coraz lepszą kondycję.