Ścieżki kariery
Lata w oczekiwaniu na awans? To nie u nas! Kadra kierownicza to osoby z awansu wewnętrznego. Tu naprawdę sukces firmy przekłada się na pracujących w niej ludzi. Zobacz przykłady :-)
Bartosz Rybacki
Dyrektor ds. realizacji SEO

Aplikowałem do pracy w Sunrise System w swoje 19. urodziny. Swoje szanse oceniałem jako słabe: świeżo upieczony absolwent szkoły średniej bez doświadczenia w pracy, pochodzący z małej miejscowości. A jednak rekrutujący mnie Paweł Rybak – obecnie Prezes, wówczas jeszcze pracownik - zobaczył we mnie kogoś więcej niż młodego chłopaka chcącego wyrwać się do dużego miasta.

Od pierwszego dnia pracy czułem wewnętrzną presję, by sprostać zaufaniu, jakim mnie obdarzyli przełożeni. Rozpocząłem studia informatyczne i zaangażowałem się w doskonalenie umiejętności – moim celem było stać się jednym z najlepszych specjalistów z branży SEO w kraju.

Filozofia "dawania z siebie wszystkiego" się opłaciła. W międzyczasie firma rosła, zmieniała siedziby, zespół powiększał się i integrował. Wciąż nowe twarze, nowi i coraz więksi klienci. I w tym momencie przeistaczania się naszej firmy w naprawdę dużą i znaczącą organizację stanęło przede mną wyzwanie pokierowania Działem Pozycjonowania.

Pierwszą myślą było "wow", a kolejną: "to od czego mam zacząć?". Zacząłem od rozpoczęcia drugiego kierunku studiów – zarządzania zasobami ludzkimi - by profesjonalnie zająć się kierowaniem pracą jednej z najważniejszych jednostek organizacyjnych w firmie.

Odtąd moim celem jest takie budowanie działu, by "chodził jak w zegarku". Dzięki zlokalizowaniu go w odrębnym biurze czuję, jakbym kierował firmą w firmie – i, co naturalne, odczuwam adekwatny do tego stres. Radzę sobie z nim dzięki wsparciu ze strony Zarządu i wrodzonemu nieuleczalnemu optymizmowi.